O systemie

Ogrzewanie płaszczyznowe w nowych budynkach

Ponad trzy dziesięciolecia doświadczenia w produkcji i zastosowaniu systemów ogrzewania płaszczyznowego i permanentnego rozwoju aż do energooszczędnej i wydajnej techniki sprawiły, że firma aquatherm należy najbardziej doświadczonych i jednocześnie odnoszących sukcesy na całym świecie producentów systemów ogrzewania płaszczyznowego.

Jest to uniwersalny system ogrzewania płaszczyznowego do zastosowania w miejscach o niskiej wysokości. System ten spełnia wymagania dla budynków nowych i już istniejących, zwłaszcza jeśli chodzi o prace renowacyjne i remontowe.

Czy to zabudowa sucha czy mokra – system ogrzewania podłogowego spełni wszystkie wymagania. Wytłaczana płyta systemowa, z gotowymi kanałami rurowymi pasuje do każdego projektu i każdego pomieszczenia.

W skrócie

Zastosowanie: budowa instalacji grzewczych w obiektach, w których z uwagi na aranżacje przestrzeni architektonicznej nie planuje się grzejników. Stosuje się, jako ogrzewanie podstawowe lub uzupełniające bilans cieplny pomieszczenia. Możliwe jest zastosowanie pokryć zewnętrznych takich jak terrakota, marmur, wykładzina dywanowa oraz przeznaczone do tego typu ogrzewania parkiet, panele podłogowe.

Proponujemy rury w średnicach 16×2, 20×2 oraz w przypadku rur polietylenowych również średnicę 25×2, 3 mm. W skład systemu wchodzą też bloki mieszające, rozdzielacze, maty izolacyjne, głowice termoelektryczne, termostaty pokojowe itd. Uzupełniają system takie akcesoria jak: zapinki do rur, taśma brzegowa, zestaw do szczelin dylatacyjnych, oraz plastyfikatory do wylewek jastrychowych.

Cechy systemu

Obszary zastosowania
  • Instalacje grzewcze w obiektach
  • Posadzki przemysłowe
  • Powierzchnie zewnętrzne (min. odśnieżanie)
  • Obiekty sportowe
Zalety

Dzięki niewielkiej grubości płyt, wysokość zabudowy jest również niewielka (np. 43 mm lub 50 mm w przypadku zabudowy suchej). Izolacja systemowa 25 firmy aquatherm to rozwiązanie odpowiednie dla każdej sytuacji montażowej. Unika się w ten sposób przerw w pracach budowlanych.

Szczegółowe dane