O systemie

aquatherm green pipe wprowadzony na różne międzynarodowe rynki, w krótkim czasie sprawił, że ta nazwa stała się synonimem najwyższej jakości i znakomitych właściwości proekologicznych. Właśnie te cechy, w połączeniu ze znanym na całym świecie i często kopiowanym kolorem systemu, nadają mu teraz jego nową nazwę.

W ciągu ponad 30 lat zastosowania na całym świecie, system firmy aquatherm udowodnił swoją znakomitą techniczną przydatność i dlatego od dawna wśród fachowców uchodzi za jeden z najobszerniejszych i jednocześnie najlepszych systemów rurociągowych z tworzyw sztucznych.

W skrócie

Do systemu aquatherm green pipe należy wiele rodzajów rur SDR 6, SDR 7,4, SDR 9 i SDR 11. Uzupełniają je specjalne produkty wzmocnione: rura stabilizowana włóknem szklanym oraz rura stabilizowana z wkładką aluminiową. Do tego dochodzi ponad 450 złączek i elementów przyłączeniowych oraz zawory i zawory kulowe.

Produkty te są oferowane w średnicach od 16 mm do 450 mm.

Obszar zastosowania systemu aquatherm green pipe obejmuje wszystkie dziedziny w zakresie

•    nowe instalacje
•    naprawa
•    renowacja

Cechy systemu

Obszary zastosowania
  • Instalacje wody pitnej
  • Technika basenowa
  • Transport chemikaliów przy uwzględnieniu odporności tworzywa
  • Przemysł stoczniowy
  • Preizolowane systemy rurociągowe do układania w ziemi
  • Rolnictwo
Zalety

Systemy rurociągowe aquatherm PP-R mówią „koniec” uszkodzeniom spowodowanym przez rdzę. Wszystkie materiały są odporne na korozję i w porównaniu z rurociągami metalowymi wykazują mniejsze szumy przepływu. Rurociągi aquatherm nie przepuszczają światła. Dzięki temu nie ma ryzyka tworzenia się alg. Poznaj zalety systemu.

Obróbka

aquatherm oferuje wyjątkową technikę łączenia: jedność tworzywa poprzez polifuzję termiczną. Taka forma obróbki przekonuje najkrótszymi czasami łączenia:

np. średnica zewnętrzna 20 mm = 8 sek.

Połączenia aquatherm  mogą być poddane działaniu ciśnienia lub uruchomione bezpośrednio po wykonaniu zgrzewu. Nie ma żadnych czasów oczekiwania.

Jakość

Jakość jest w firmie aquatherm sprawą bardzo istotną. Znajduje to swoje odzwierciedlenie nie tylko w krajowych i  międzynarodowych znakach jakości, lecz także przede wszystkim w zadowoleniu klientów, instalatorów i projektantów.

Korzystna cena

aquatherm oferuje Państwu w korzystnej cenie dopracowane systemy rurociągowe z produktami wysokiej jakości.

Technologia łączenia

Dzięki opracowanemu przez aquatherm systemowi produkcji, firma wytwarza rury ze zintegrowaną wkładką aluminiową lub warstwą z włókna szklanego, które są zatopione pomiędzy warstwami z polipropylenu.

Wynikiem tej innowacyjnej technologii jest uzyskanie wyjątkowego bezpośredniego połączenia komponentów tworzywa.

Gwarancja

Ze względu na standardy jakości techniki systemowej, na wszystkie rury i kształtki systemów rurociągowych z PP-R aquatherm udziela 10 lat gwarancji z tytułu odpowiedzialności cywilnej za produkt w wysokości 15.000.000-€ za szkodę.

Montaż
Prowadzenie instalacji: natynkowo, w szachtach instalacyjnych, bruzdach ściennych i w podłodze. W przypadku prowadzenia rurociągów na ścianach, pod stropem lub w kanałach należy przewidzieć kompensacje wydłużeń termicznych poprzez „załamanie” kierunku trasy przewodu, kompensator U-kształtowy lub odpowiednio gęste rozmieszczenie punktów stałych i przesuwnych (montaż bez kompensacji).
Rodzaje połączeń: zgrzewane (polifuzja termiczna), kołnierzowe, lub za pomocą łączników przejściowych, zaciskowych oraz łączników z gwintami mosiężnymi.

Szczegółowe dane