O systemie

aquatherm blue pipe – nasz specjalista od transportu mediów chłodzących i grzewczych w systemach zamkniętych oraz znajdujący różnorodne zastosowania w przemyśle.

System ten został opracowany przed 10 laty, aby zapobiegać korozji w przewodach instalacji klimatyzacyjnych. Szybko jednak spektrum jego zastosowań objęło inne liczne dziedziny budowy rurociągów. Można go znaleźć na całym świecie w hotelach, na stadionach sportowych i w dużych inwestycjach przemysłowych.

System rurociągowy aquatherm blue pipe został stworzony do zastosowania w różnych instalacjach oprócz instalacji wody pitnej.

Poza ogólnymi zaletami systemu rurociągowego z PP-R aquatherm blue pipe ze względu na cieńsze ścianki rur, oferuje większe wartości przepływu w porównaniu z aquatherm green pipe.

W skrócie

W połączeniu z kształtkami aquatherm green pipe system aquatherm blue pipe składa się ze wszystkich elementów potrzebnych do budowy instalacji klimatyzacyjnych i grzewczych oraz do instalacji przemysłowych. Średnice zewnętrzne wynoszą od 20mm do 630mm.

Cechy systemu

Obszary zastosowania
 • Instalacje grzewcze
 • Technika klimatyzacyjna
 • Technika chłodnicza
 • Technika basenowa
 • Transport chemikaliów przy uwzględnieniu wytrzymałości tworzywa
 • Nawadnianie
 • Instalacje sprężonego powietrza
 • Systemy ogrzewania powierzchniowego
 • Przemysł stoczniowy
 • Preizolowane systemy rurociągowe do układania w ziemi
 • Geotermia
 • Rolnictwo
Zalety

Systemy rurociągowe aquatherm PP-R mówią „koniec” uszkodzeniom spowodowanym przez rdzę. Wszystkie materiały są odporne na korozję i w porównaniu z rurociągami metalowymi wykazują mniejsze szumy przepływu. Rurociągi aquatherm nie przepuszczają światła. Dzięki temu nie ma ryzyka tworzenia się alg. Poznaj zalety systemu.

Obróbka

aquatherm oferuje wyjątkową technikę łączenia: jedność tworzywa poprzez polifuzję termiczną. Taka forma obróbki przekonuje najkrótszymi czasami łączenia:

np. średnica zewnętrzna 20 mm = 8 sek.

Połączenia aquatherm  mogą być poddane działaniu ciśnienia lub uruchomione bezpośrednio po wykonaniu zgrzewu. Nie ma żadnych czasów oczekiwania.

Jakość

Jakość jest w firmie aquatherm sprawą bardzo istotną. Znajduje to swoje odzwierciedlenie nie tylko w krajowych i  międzynarodowych znakach jakości, lecz także przede wszystkim w zadowoleniu klientów, instalatorów i projektantów.

Korzystna cena

aquatherm oferuje Państwu w korzystnej cenie dopracowane systemy rurociągowe z produktami wysokiej jakości.

Technologia łączenia

Dzięki opracowanemu przez aquatherm systemowi produkcji, firma wytwarza rury ze zintegrowaną wkładką aluminiową lub warstwą z włókna szklanego, które są zatopione pomiędzy warstwami z polipropylenu.

Wynikiem tej innowacyjnej technologii jest uzyskanie wyjątkowego bezpośredniego połączenia komponentów tworzywa.

Gwarancja

Ze względu na standardy jakości techniki systemowej, na wszystkie rury i kształtki systemów rurociągowych z PP-R aquatherm udziela 10 lat gwarancji z tytułu odpowiedzialności cywilnej za produkt w wysokości 15.000.000-€ za szkodę.

Szczegółowe dane