O systemie

Dzięki systemowi ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego firmy aquatherm, we własnych czterech ścianach odczują Państwo perfekcyjny klimat. Niewidoczny, ukryty w ścianie i suficie system aquatherm black o każdej porze roku zapewnia idealny klimat w pomieszczeniu i pozwala zaoszczędzić energię.

W hotelach, biurach, pomieszczeniach gospodarczych, halach sprzedaży, salach zebrań a także w budownictwie mieszkaniowym coraz częściej stosuje się registry do ogrzewania i chłodzenia sufitów i ścian. Pomysłowy system ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego pomaga osiągnąć przyjemny klimat w pomieszczeniu bez dokuczliwych przeciągów. Technika ta pozwala na ogrzewanie lub chłodzenie w zależności od wybranej temperatury wody. Automatyczne przełączanie trybu grzania na chłodzenie zapewnia możliwość regulacji, począwszy od prostych termostatów pokojowych, aż do perfekcyjnej techniki regulacyjnej.

W skrócie

Sposób działania systemu aquatherm black, zainstalowanego jako sufit grzejący lub chłodzący, polega na tym, że temperatura powierzchni zostaje ustawiona kilka stopni poniżej lub powyżej temperatury pomieszczenia. Poprzez wymianę promieniowania z sufitem zmienia się temperatura powierzchni otaczających pomieszczenie. Udział promieniowania stanowi 2/3 ogólnej wydajności, zaś konwekcji 1/3.

Cechy systemu

Obszary zastosowania

Registry do ogrzewania i chłodzenia sufitów i ścian. Pomysłowy system ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego pomaga osiągnąć przyjemny klimat w pomieszczeniu bez dokuczliwych przeciągów. Technika ta pozwala na ogrzewanie lub chłodzenie w zależności od wybranej temperatury wody. Automatyczne przełączanie trybu grzania na chłodzenie zapewnia możliwość regulacji, począwszy od prostych termostatów pokojowych, aż do perfekcyjnej techniki regulacyjnej.

  • hotele
  • biura
  • pomieszczenia gospodarcze
  • hale sprzedaży
  • sale zebrań
  • budownictwo mieszkaniowe
Zalety

·         brak przeciągów – większy komfort

·         cicha praca

·         nie powoduje obiegu kurzu w powietrzu (system przyjazny dla alergików)

·         łatwa technika regulacji

·         zachowanie naturalnej zdolności budynku do kumulowania energii

·         możliwość zabudowy w obiektach remontowanych

·         szybki montaż dzięki wysokiemu stopniowi prefabrykacji

·         równomierny rozkład temperatury

·         pewna technika łączenia poprzez zgrzewanie

.         łączenie wtykowe z elementami stropu

·         szczelność dyfuzyjna

·         mniejsze rozmiary

·         swoboda kształtowania przestrzeni architektonicznej

·         oszczędność energii w czasie eksploatacji

·         nadaje się do zastosowania jako nośnik tynku przy montowaniu sufitów

Szczegółowe dane